Ми працюємо з дубовою, ясеневою та буковою деревиною, яка має наступні показники міцності:
Але поки що це просто числа та слова. Аби вам легше було зрозуміти, уявіть собі дерев’яний кубик, у якого всі сторони дорівнюють 1 метру. Якщо цей кубик буде дубовим, він зможе витримати приблизно десятьох дорослих чоловіків середньої статури, 7 двокамерних холодильників чи середній столярний верстат. Ось чому ми говоримо про міцність наших виробів.
Природа – найкращий художник. На відміну від людини, вона ніколи не повторюється. Кожен сантиметр ваших меблів унікальний: малюнок вікових кілець, розташування сучків (або їхня відсутність), поєднання кольорів. Якщо хочете мати щось на 100% ексклюзивне, обирайте меблі з масиву.
Для легальної деревини (а ми використовуємо саме таку – з офіційних лісництв, з екологічними сертифікатами) не існує проблеми безпечності. В 99% випадків ділянки, де ведеться заготівля, знаходяться дуже далеко не лише від великих підприємств, а й від асфальтованих доріг. Тож цілком може бути, що наш дубовий стіл буде найбільш екологічним та безпечним виробом у вашому домі.
Для прикладу, така проблема існує для плитних матеріалів (ДСП, ДВП) – за правилами їх заборонено використовувати, якщо основне покриття чи боковий крайок пошкоджено. Адже в такому випадку існує ризик насичення повітряного простору формальдегідними смолами – вони входять до складу клейових сумішей, застосовуваних у виробництві плитних матеріалів. А ви певні, що вчасно зможете помітити таке пошкодження?
Не всі види покриттів здатні повністю «запечатати» пори деревини. Тож, навіть перетворившись на повноцінний виріб, вона продовжує «дихати». Тобто реагувати на вологість повітря в приміщенні – всотувати вологу з повітря, коли її надто багато, а потім віддавати її назад, коли повітря стає сухим й теплим.
Ще дерево насичує атмосферний простір речовинами, що мають м’яку антибактеріальну дію – фітонцидами, дубильними речовинами, стильбенами (різновид залежить від породи). Тож меблі та облицювання з нього фактично очищують ваш дім – постійно й непомітно.
Меблі, виготовлені з сухої деревини й вкриті якісними сумішами, можуть зберігатися століттями без особливих проблем (це можна помітити в музеях). Критично важливі лише умови – без різких перепадів температури чи постійних «гойдалок» вологості, як це буває на вулиці. Звісно, це працює, якщо ви придбали стільці чи крісла, аби передати їх у спадок. Якщо ж ними користуватись, пошкодження різного роду з’являються невблаганно. Перевага масиву саме в тому, що у більшості випадків його можна відновити до майже ідеального стану – власноруч чи залучаючи професіоналів. Сліди ударів – зашпаклювати. Перешліфувати, щоб прибрати сліди тертя. Зняти старе покриття й полакувати чи пофарбувати заново.
Скільки новітніх матеріалів з’являється у світі, та жоден з них не зміг змусити людство забути про натуральну деревину. Можливо, в Україні ще не настільки відчувається пієтет у ставленні до матеріалу. Наприклад, як у США, де вартість квартири може пристойно вирости тільки через дерев’яну підлогу у гарному стані. Там же можуть буквально «полювати» за меблями відомого майстра, немов вони – якась дорогоцінна прикраса. Якісні, авторські меблі з масиву володіють талантом вживатись до будь-якого простору – ви можете безліч разів змінювати дизайн свого житла, залишаючи незмінним меблювання.